petek, 19. junij 2026
Sledite nam:

Prlekija-on.net je največji in najbolje obiskan spletni medij v širši Prlekiji, ustanovljen leta 2005. Mesečno nas obišče okoli 500 tisoč obiskovalcev.

Sledite nam

Nastavitev teme

Druženje stanovalcev in njihovih svojcev v DSO Ljutomer

V soboto, 13. 6. 2026, so v DSO Ljutomer organizirali 23. tradicionalni piknik, na katerem se je zbralo čez 400 udeležencev.

Piknik DSO Ljutomer
Piknik DSO Ljutomer

Pod starimi hrasti v ljutomerskem Parku 1. slovenskega tabora so se minulo soboto srečali stanovalci in njihovi svojci, ki so prišli od blizu in daleč. Približno 400 udeležencev je v sproščenem vzdušju preživelo lep junijski dan.

Prisotne sta pozdravila in nagovorila direktor doma mag. Tomislav Nemec in predstavnica stanovalcev ter članica sveta zavoda Zinka Maček. Direktor je tudi povedal, da končuje svoj mandat vodenja DSO Ljutomer ter se je zaposlenim, stanovalcem in svojcem zahvalil za zaupanje in sodelovanje. Prireditev sta domiselno in lepo povezovala Silva Vrbnjak in Branko Hrga.

Za bogat kulturni program so poskrbeli odlični glasbeniki ansambla Jodel Express ter Tria Maxi z mojstrom baritona Brankom Novakom. Navzoči so lahko uživali tudi ob petju in zvokih violine v izvedbi Hermine Violine. Nastopila je tudi priznana Folklorna skupina Leščeček iz Veržeja. Vsi nastopajoči so s svojo vrhunsko izvedbo narodnozabavne glasbe in prikazom plesov navdušili prisotne.

Zaposleni doma so pripravili tudi pestro pogostitev – od domačega domskega soka, ajdovih krapcev, kvasenic in palačink do jedi z žara, kot sta gyros in čevapčiči. Vsi pa so se lahko ohladili in posladkali tudi s sladoledom. Obiskovalci so lahko sodelovali v bogatem srečelovu, ki ga je omogočilo kar 66 sponzorjev in donatorjev.

Zahvala in pohvala velja zaposlenim, prostovoljcem, nastopajočim in sponzorjem, ki so se prijazno odzvali vabilu in vsak na svoj način prispevali k temu, da so stanovalci DSO Ljutomer in njihovi svojci lahko preživeli nekaj prijetnih skupnih uric ter se napolnili z novo energijo ob sproščenem druženju v lepem ambientu ljutomerskega parka.

Video
Video: Piknik DSO Ljutomer
S klikom naložite video (lahko uporablja piškotke)