6. krog Tip-tours Pomurske košarkarske lige

6. krog Tip-tours Pomurske kosarkarske lige

Matevž Jakelj, torek, 15. januar 2008 ob 15:16

101:91 (30:17; 19:12; 28:35; 24:27)
Strelci za KK Gornji Petrovci: Bodanec 2, Gomboc 22, Ambruš 3, Ismajlovič 7, Čep 4, Ficko 21, Ulaga 15, Bratkovič 25, Pavlovič 2
Strelci za PŠK Ljutomer 2:  Marko 18, Jurkovič 4, Šumak 4, Frangež 10, Šiškin 18, Munda 20, Preglej 17
sobota, 12.1.2008 ob 18.30 (OŠ Šalovci) - Dundek T. , Chowdhury

Tekma med domačo ekipo G. Petrovci in Ljutomerom 2 se je začela s hitrim tempom, kar je botrovalo nekaj zgrešenim metom na obeh straneh. Po dveh minutah tekme smo povedli domačini s prostima metoma. V peti minuti so v vodstvo z metom za tri točke prešli gostje, kar je domače igralce spodbudilo k boljši igri in takoj je sledila mini serija 8:0. Tako smo si domačini ob koncu prve četrtine priigrali prednost za 13 točk, pri rezultatu 30:17.
V drugi četrtini sta obe ekipi opravili nekaj menjav igralcev, vendar se je tekma nadaljevala v istem tempu. Domačini smo tudi to četrtino dobili in povišali končni rezultat na 49:29.
Domači igralci smo, zadovoljni z rezultatom ob polčasu, začeli tretjo četrtino mirno in sproščeno v podobnem tempu kot je bil večji del prvega polčasa. Tega so se vse bolj začeli zavedati tudi gostujoči igralci, zato so začeli stopnjevati pritisk na igralca z žogo. To jim je tudi prineslo zmanjšanje razlike ob koncu tretje četrtine na -13 točk, ob rezultatu 77:64 za domačine.
Zadnjo četrtino smo domači igralci začeli bolj podjetno in poviševali rezultat do sedme minute na 101:75. Zadnje tri minute igre smo domači igralci že vknjižili zmago in igrali nezbrano tako v napadu, kakor obrambi, kar so s trdo igro in hitrimi protinapadi izkoristili gostujočo igralci. Tako so v zadnjih treh minutah naredili serijo 16:0 in omilili poraz s končnim izidom 101:91 za G. Petrovce. S to zmago G. Petrovci še vedno ostajamo neporaženi v PKL.
O delu sodnikov ni drugega za reči, kot da je bilo korektno opravljeno.
Pohvaliti je potrebno tudi ekipo Ljutomera 2, ki je glede na prejšnje leto pokazala izreden napredek in pravi pristop k igri, saj se ni predala tudi, ko je že zaostajala za 26 točk.
Za konec velja še omeniti, da smo G. Petrovci (prej Šalovci) po sedmih letih igranja v PKL ligi prvič odigrali tekmo brez standardnega kapetana ekipe Darka Kerčmarja.
Sestavil: Tomaž Bodanec  (KK Gornji Petrovci)

KK Lindau Lendava : KK Beltinci
57:60
(18:12, 8:15, 13:18, 18:15)
Strelci za KK Lindau Lendava: Feher 16, Hozjan T. 13, Sijarič 10, Zrna 8, Kuk 4, Hozjan M. 3, Viddk 2, Horvatič G. 1, Svetko 0
Strelci za KK Beltinci:
Cör 19, Kukel 14, Bojnec 8, Maučec 7, Horvat D. 6, Balažek 4, Horvat K. 2, Glavač 0, Žižek 0
sobota, 12.1.2008 ob 18.00 (SŠ Lendava) - Kous, Makovec

SBK Gornja Radgona : PŠK Ljutomer 1
57:62 (19:9, 12:22, 7:14, 19:17)
Strelci za SBK Gornja Radgona: Burjan 4, Rajnar 0, Cvetkovič 0, Neuvirt 0, Slavič 6, Korošec 0, Vukotič 8, Novak 5, Niderl 25, Flisar 6, Sluga 3
Strelci za PŠK Ljutomer 1: Jakelj P. 7, Miholič N. 4, Črnjavič 3, Vozlič 4, Jakelj J. 6, Miholič S. 3, Domajnko 35

sobota, 12.1.2008 ob 19.00 (OŠ Apače) - Miser, Juteršnik

Domačini smo začeli zares »močno« in do konca 1 četrtine naredili razliko +10 (19:9).

Druga četrtina je pripadala Ljutomerčanom. Z zelo prepričljivo igro so prevzeli pobudo in kar niso dovolili, da bi domačini naredili kaj pametnega pod njihovim košem. Slaba igra Radgončanov - rezultat te četrtine 12:22 in izenačenjem ob polčasu.

V 3 četrtini najslabši »score« domačih, pa tudi gostov (7:14). Ljutomerčani so bili boljši in priigrali razliko +7, pred začetkom zadnje četrtine.

Domačini smo v 4 četrtini začeli z lovom na rezultat, ampak se nam ni ravno dobro pisalo, saj je razlika ostajala približno ista. V 8 minuti je Ljutomer vodil že za 9 točk. Presing domačih in na hitro doseženih 7 točk je spet vzbudilo upanje na preobrat. Gosti so uspeli obdržati prednost in jo v zadnjih sekundah tudi povečali na +5.

Končni rezultat 57:62.