Prvi aprilski vikend so lokalni pridelovalci zdrave domače hrane in doma narejenih izdelkov, razveselili domačine ter sosede iz Pomurja in Štajerske, pa tudi iz sosednje Avstrije. Na nekdanjem mejnem prehodu v Gornji Radgoni je namreč ponovno zaživela kmečko-ekološka tržnica, katero je že v lanskem letu pripravljalo Turistično, kulturno, glasbeno in ekološko društvo Kopriva Gornja Radgona.
V nedeljo, 5. aprila, okoli 20.15, je v Ilovcih prišlo do eksplozije kurilne peči v stanovansjki hiši, pri čemer je bil lastnik lažje poškodovan, reševalci ZD Ljutomer pa so ga odpeljali v bolnišnico.
Farmtech Veržej in Roltek Dob sta se ponovno srečala v 19. krogu 2. SNL. Prejšnji teden so Dobljani gostovali v Veržeju in izgubili z 1:0, tokrat pa je Veržej gostoval pri Dobu, katerim je "revanša" več kot uspela, saj so Veržence odpravili s "petardo".
Pomoči Denisu Krambergerju, ki ga je prizadela težka bolezen, se poleg številnih posameznikov in društev širom Slovenije in tudi čez meje, pridružujejo tudi likovniki z dobrodelno akcijo prodaje svoji del, katerih izkupiček bo v celoti namenjen Denisu.
Tudi v župniji sv. Petra v Gornji Radgoni ohranjajo tradicijo blagoslova velikonočnih jedi. Blagoslov, žegnanje ali žegen velikonočnih jedi, je potekal na praznično veliko soboto pri 14. verskih znamenjih (križi in kapelice) po vaseh in v župnijski cerkvi v Gornji Radgoni. Blagoslov po vaseh sta opravila duhovnika mag. David Kraner sicer domačin iz Ivanjševcev, ki študira v Rimu in radgonski duhovni pomočnik Marjan Pučko, v župnijski cerkvi pa župnik Franc Hozjan.
Velikonočno pokanje in kurjenje kresa na Sp. Kamenščaku oz. kot je nekoč bilo znano "pokanje na Vili" ima dolgoletno tradicijo, kjer se je pred desetletji zbiralo veliko ljudi na ploščadi z naftno vrtino, pokalo pa je tudi na vsakem drugem bregu v bližini.
V kraju Šalinci so se mladi skupaj s starejšimi vaščani iz krajevne skupnosti Krištanci, Šalinci, Grlava, kot vsako leto, tudi letos zbrali na velikonočnem pokanju z bojlerji. Kot pravijo v Šalincih, ki so že vešči in pravi mojstri pri velikonočnem pokanju s karbidom ima ta tradicija že dolgo zgodovino, letos že 37 let.
Tudi v Babincih so se mladi v okviru Turistično - Kulturnega društva Babinci v občini Ljutomer odločili, da ne bodo prekinili več kot 30-letne tradicije velikonočnega pokanja s karbidom. V začetku so Babinčani ob veliki noči pokali z mlekarskimi kantami, sedaj pa z velikimi prirejenimi bojlerji, nekateri med njimi imajo tudi od 150 do 200 litrov.
V soboto, 4. aprila, ob 7.30, je prišlo na avtocesti v bližini počivališča Sveti Jurij ob Ščavnici do razlitja motornega olja v dolžini okoli 900 metrov v smeri Murske Sobote. Posredovali so gasilci PGD Gornja Radgona in PGD Ljutomer, ki so z vpojnimi sredstvi počistili cestišče.
Na veliko soboto potekajo še zadnje priprave vernikov na veliko noč, ko je Jezus po verovanju vstal od mrtvih, verniki pa pripravijo velikonočne jedi in jih nosijo k blagoslovu, kar je poseben velikonočni obred.