Magi trikrat drugi na Balkanskem prvenstvu

Drugi je bil v peteroboju, teku na 60 metrov z ovirami in v skoku v višino

Prlekija-on.net, sreda, 16. marec 2016 ob 10:15
Magi na Balkanskem prvenstvu

V Bukarešti se je končalo Balkansko prvenstvo v atletiki za veterane v dvorani. Nastopilo je 472 atletov iz desetih držav. Slovenijo je zastopalo 24 atletov, 17 moških in 7 žensk. Zdravko Mauko-Magi, član Športnega društva Radenci je osvojil tri srebrne medalje.

V kategoriji 55+ je tekmoval s precej mlajšimi tekmovalci. V peteroboju pri katerem atleti vse discipline opravijo v enem dnevu je bil prvi v teku na 1000 metrov in v disciplinah, 60 metrov ovire, skok v daljino, suvanje krogle in skok v višino osvojil druga mesta. Tako je na osnovi doseženih rezultatov, ki se pretvorijo v točke (3064) zasedel drugo mesto.

Magi je tekmoval tudi v dveh disciplinah z atleti, ki niso peterobojci. Tudi tukaj je osvojil dve drugi mesti in sicer v teku na 60 metrov z ovirami in v skoku v višino.