Razplet na vrhu Maratona treh src krojili kenijski tekači

Teka so se udeležili tekači iz 24 različnih držav na štirih različno dolgih progah

Prlekija-on.net, četrtek, 25. maj 2017 ob 10:33
Maratona treh src, foto: Maratona treh src

V Radencih je v soboto, 20. maja, potekal že 37. Maraton treh src, ki velja za največjo tovrstno prireditev v jugovzhodni Evropi. Teka so se udeležili tekači iz 24 različnih držav na štirih različno dolgih progah.

Najprej so se na pot podali pohodniki, ki so se udeležili pohoda Radenska plus, nato pa še udeležnci nordijske hoje. Ob deveti uri so se na progo podali tekači na pet in deset kilometrski progi, nato pa še polmaratonci, na 21 kilometrski trasi Radenska Light ter maratonci na 42 kilometrski trasi Radenska Classic.

Na vseh aktivnostih 37. Maratona treh src se je v lepem in toplem vremenu udeležilo skoraj 9.000 udeležencev.

Razplet na vrhu krojili kenijski tekači
Zmagovalec 37. Maratona Treh Src je Kenijec Joel Maina Mwangi (02:21:50), pri ženskah pa Kenijka Gladys Jepkurui Biwott (02:51:31). Slovenski naslov sta osvojila Aleš Debeljak (02:47:05) in Jasmina Jelovšek (03:09:44).

Na polmaratonu je zmagal Kenijec Silas Kiprono Too (1:05:45), Domen Hafner (1:11:08) pa je osvojil naslov slovenskega prvaka v polmaratonu. Slovenski naslov na 21 km je osvojila Sonja Roman (1:17:25), ki je na drugem mestu zaostala le za Kenijko Stellah Jepngetich Barsosio (1:14:58). Vse neuradne rezultate lahko vidite tukaj.