Slovenski državni prvak je postal Vito Rome iz Balonarskega kluba Uranos

Balonarji so v ponedeljek, 25. junija, končali državno prvenstvo

Prlekija-on.net, petek, 29. junij 2018 ob 13:06
Odprto državno prvenstvo v letenju s toplozračnimi baloni

Balonarski klub Roto Balon klub iz Murske Sobote je bil organizator »Odprtega državnega prvenstva v letenju s toplozračnimi baloni - Murska Sobota 2018«, ki je potekalo od 21. junija do 25. junija 2018 na Letališču Murska Sobota.

Prireditev, na kateri je sodelovalo 15 balonarskih ekip iz Slovenije, Avstrije, Poljske, Slovaške in Hrvaške, je bilo priznano kot odprto državno prvenstvo s strani Letalske zveze Slovenije in FAI (Fédération Aéronautique Internationale) tekmovanje II. kategorije.

Slovenski državni prvak v letenju s toplozračnimi baloni je postal Vito Rome iz BK Uranos, drugi je bil Jernej Bojanovič iz BK Vojnik in tretji Dejan Buzeti iz BK Bakovci. Aleš Švagelj iz Balonarskega kluba Uranos je bil četrti in Radoš Švagelj iz Balonarskega kluba Roto Balon klub peti.

Zmagovalec odprtega državnega prvenstva je postal Daniel Kusternigg iz Avstrije, drugi je bil Ljubljančan Vito Rome in tretji Helmut Pőttler iz Avstrije.