PŠK Ljutomer 1 premagali Beltince v gosteh

Pomurska košarkarska liga 2010/11

Prlekija-on.net, četrtek, 20. januar 2011 ob 00:091
Ekipa PŠK Ljutomer 1, foto: Vedran Tomšić

V 9. krogu Bioplin Gjerkeš Pomurske košarkarske lige 2010/11 je ekipa PŠK Ljutomer 1 v gosteh premagala ekipo KK GMT Beltinci in trenutno zaseda prvo mesto na lestvici, ekipa PŠK Ljutomer 2 pa je v tem krogu bila prosta. Tekma 6. kroga med KD Sobota - PŠK Ljutomer 2 je bila sedaj dokončno registrirana v prid PŠK Ljutomer 2, KD Sobota pa za poraz ne prejmejo točke.

KK GMT Beltinci : PŠK Ljutomer 1
61 : 83 (18:21, 13:24, 16:14, 14:24)
sobota, 15.1., 17.00, OŠ Beltinci; Kous, Feher
KK GMT Beltinci : Bojnec 20, Cör 12, Zver 10, Kukel M.7, Farkaš 7, Ferčak 5,Horvat 0
PŠK Ljutomer 1: Domajnko 29, Miholič S. 23, Vozlič 11, Jakelj P. 10, Mesarič 8, Miholič N.2, Sedmak 0

V soboto, 15.1.2011 je bila v športni dvorani Beltinci odigrana tekma med KK GMT Beltinci in PŠK Ljutomer 1. Gostujoča ekipa je prišla v polni postavi, pri domačinih pa sta manjkala predvsem Kukel T. in Fujs. V prvi četrtini je bila igra zelo kvalitetna in borbena, pri čemer je bil rezultat četrtine v prid gostujoči ekipi 18:21. V drugi četrtini smo domači igralci nekoliko popustili, kar so gostje dobro izkoristili in povečali vodstvo na dvomestno število. Ob polčasu je bil tako rezultat 31:45.Drugi polčas se je začel bolje za domačo ekipo, saj smo po zaslugi meta iz razdalje domačini znižali vodstvo gostov na -7. Nato so se gostje zbrali in pripeljali četrtino uspešno do konca. Tako je vodstvo gostujoče ekipe v tretji četrtini znašalo +12 (47:59). V zadnji četrtini smo domačini poskušali znižati rezultat z meti trojk, vendar je padla koncentracija in posledično se je vrstilo preveč napak. Gostje so tekmo varno pripeljali do konca in tako zabeležili še eno zmago. Končni rezultat tekme je znašal 61:83.

SBK Gornja Radgona : KK SE Kerčmar Gornji Petrovci
103 : 82 (31:18, 25:11, 19:18, 28:35)
sobota, 15.1., 18.30, ŠD Radenci; Kuster, Mlinarič
SBK Gornja Radgona: Novak 30, Gomboc 21, Rajnar 18, Slavič 9, Trstenjak 8, Niderl 7, Stranjšak 5, Zih 3, Budja 2, Belak 0
KK Gornji Petrovci: Brinar 30, Bratkovič 16, Bodanec 14, Rajnar 9, Lopert M. 8, Domjan 5, Lopert D. 0, Kerčmar R. 0, Kuronja 0

V soboto, 15.1.2011 je "Arena Radenci" gostila ekipi SBK Gornja Radgona in KK Gornji Petrovci. Pričakovala se je napeta tekma (o kateri se je tudi na forumu PKL precej pisalo) in obe ekipi sta prišli številčno precej popolni, tudi ocena števila gledalcev presega stotko.

Gostje so pričeli s consko obrambo, katero smo domačini lepo razširili in tekmo pričeli z odprto "trico" veterana Gomboca. Obamba domačih pa je bila kot trdnjava, saj gostje do 6. minute niso uspeli zadeti, medtem ko smo domačini zadevali z vseh strani. V sedmi minuti prve četrtine je bil tako rezultat 22:3, nakar je sledila še druga trojka mlajšega Loperta, ki je prednost zmanjšal. Do konca četrtine smo "Radgonci" pobegnili na solidnih 31:18.

Drugi del je ponudil precej podoben potek, le da so gostje menjali consko obrambo v mož na moža. Vendar jim tudi to ni kaj dosti pomagalo, saj smo prednost le še povečevali. Medtem ko so gostje zadevali preko Brinarja in Bratkoviča, so domačini menjali igralce in prav vsi so upravičili vstop v igro. Ob polčasu je semafor kazal visokih 56 : 29 za "Radgonce".

Tretjo četrtino sta obe ekipi pričeli z najmočnejšima postavama. Prve tri minute so bile bolj podobne kateri drugi igri kot košarki, saj smo oboji izgubili po par žog in bol ali manj brezglavo letali po igrišču. Sledila je prava košarka na obeh straneh, kar pokaže tudi izenačen rezultat te tretjine in sicer 19:18.

Zadnji del smo pri Radgoni začeli v spremenjeni zasedbi, saj je bilo precej jasno, da je tekma dobljena in na svoj račun so prišli tudi igralci s klopi. Pri Petrofčarih se je v zadnji četrtini izkazal Bratkovič, ki je zadel 2 trojki in dal devet od skupno 16 točk. Pohvala tudi Brinarju za skupnih 30 točk. Obramba domačih ni bila več tako močna kot prej, vse moči pa smo napeli v cilj, katerega je zahtevala domača publika, ki je vzklikala "hočemo stotko". Pet minut pred koncem smo po hokejsko menjali vseh pet igralcev in se zagnali samo v napad. Najboljše je zadnje minute tekme izkoristil domači igralec Novak, ki je dal v zadnji četrtini 11 od svojih 30 točk. Na koncu nam je uspelo doseči 103 točke, kar so gledalci nagradili z glasnim aplavzom. HASTA LA VISTA - OLE!

Gostom čestitam za borbeno in fer igro ter jim želim več uspeha na naslednjih tekmah. Sodnika sta svoje delo opravila zelo dobro.

Naslednjo kolo bo Arena Radenci gostila vedno odlično ekipo KK Sobota.

KK Paloma Sladki Vrh : KK Lindau Lendava
72 : 68 (14:21, 26:12, 14:17, 18:18)
sobota, 15.1., 19.00, OŠ Sladki Vrh; Chowdhury, Glavnik
KK Paloma Sladki Vrh: Cehnar L. 31, Cehnar G. 21, Kneževič 10, Breg 5, Vernik 4, Cof 4, Kikl 4, Arzenšek 0
KK Lindau Lendava: Zrna 20 (6 trojk), Horvatič G. 13, Svetko 8, Kuk 8, Sijarič 7, Žalik 7, Seršen 5

V soboto sta se v športni dvorani v Sladkem Vrhu pomerili domači košarkarji KK Paloma in gostje iz Lendave. Začetek tekme je pripadel gostom, ki so zadeli prva dva meta za tri točk in hitro prešli v vodstvo z 0:6. Domačini so se pobrali in po nekaj lahki koših iz "kontre" prešli v vodstvo z 8:6, a že v naslednjem napadu so gostje odgovorili z trojko in spet povedli. Domači igralci so zelo slabo odigrali prvo četrtino kar so gostje izkoristili in na koncu četrtine vodili za 7 točk. (14:21)V drugo četrtino so domačini stopili v malo drugačni postavi kot na začetku, kar je hitro obrodilo sadove in so se hitro približali in že tudi povedli. V osmi minuti druge četrtine že tudi za 13 točk, a so se gostje pobrali in po koncu polčasa je bilo na semaforju 40:33 za domačo ekipo.

Tretja četrtina je bila zelo izenačena in si nobena od ekip ni priigrala bistvene prednosti-gostje so do konca četrtine prednost domačinov zmanjšali na 4 točke. (54:50)....V četrto četrtino so domačini stopili zelo samozavestno, kar se je poznalo tudi na igri....kljub živčni končnici je tekma ostala športna. Domačini niso pustili presenečenja in ostali zbrani na črti za proste mete in tekmo dobili za 4 točke. (72:68) Rad bi pohvalil sodnika saj sta kljub nekaterim napakam priznala svojo zmoto in se opravičila.

KK Sveta Ana : KD Sobota
64 : 98 (16:26, 6:24, 21:17, 21:31)
nedelja, 16.1., 16.00, OŠ Sveta Ana; Semenič, Dundek D.
KK Sveta Ana: Breznik 19, Markoč 17, Polenšak 13, Kranjc 7, Jug 4, Vučkovič 2, Ferk 2, Bauman 0, Ketiš 0
KD Sobota: Pok 35, Ficko 21, Bilič 16, Melin 15, Lukač 6, Dundek 5

V nedeljo 16.1.2011 smo pri Sveti Ani Anovčani odigrali zadnjo tekmo prvega dela sezone z KD Soboto.

Tekmo so zelo dobro začeli gostje, saj so v prvih dveh minutah povedli na 8:0. Po košu Juga in trojki Breznika smo tudi domačini začeli zadevat koše. Tako se je prva četrtina končala z rezultatom 16:26 za goste. Drugo četrtino so gostje začeli zelo napadalno, kar se jim je obrestovalo. Domača obramba ni imela rešitve za soboške prodore in mete iz razdalje. To četrtino so gostje dobili za 18 točk. Rezultat druge četrtine 6:24. V tretji četrtini smo domačini s postavitvijo conske obrambe zaustavili napade gostov in z nekaj ukradenimi žogami zmanjšali razliko v koših. Tretje četrtina je pripadala domači ekipi z rezultatom 21:17. V zadnji četrtini so boljše začeli gostje, saj se je domačinom začela ponavljati zgodba iz druge četrtine. Vendar po vzeti minuti odmora domače ekipe, smo zaigrali bolje. Zadnja četrtina se je končala z rezultatom 21:31 za goste, tekma pa 98:64 za Sobočane.

Bila je lepa in dokaj borbena tekma, sodniki kot zapisnikarji so delo opravili zelo dobro. Cela ekipa KK Svete Ane pa že nestrpno čaka drugi del sezone.