Na svetovno prvenstvo v oranju prihodnje leto v Rusijo gresta Anton Filak in Igor Pate

S podelitvijo pokalov, priznanj in praktičnih nagrad se je končalo Državno tekmovanje oračev v Bolehnečicih.

Branko Košti, ponedeljek, 6. september 2021 ob 14:49
Podelitev priznanj za Državno tekmovanje oračev Slovenije

Podelitev priznanj za Državno tekmovanje oračev Slovenije

64. Državno tekmovanje oračev Slovenije in 26. Tekmovanje dijakov biotehničnih šol Slovenije v oranju, katerega je organizirala Zveza za tehnično kulturo Slovenije (ZOTKS), v sodelovanju z Občino Sveti Jurij ob Ščavnici, Kmetijsko-gozdarskim zavodom Murska Sobota, Društvom oračev Pomurja, Biotehniško šolo Rakičan in Prostovoljnim gasilskim društvom (PGD) Bolehnečici, se je zvečer zaključilo s podelitvijo priznanj in pokalov najboljšim oračem ter tekmovalcem in tekmovalkam v spretnostni vožnji s traktorjem in prikolico. Pred samo podelitvijo sta zbrane nagovorila Janez Pirc, direktor Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije in glavni tajnik ZOTKS Jožef Školjč, kateri se je vodji tekmovanja Alojzu Štuhecu zahvalil za odlično organizacijo in ob tem pripomnil, da bi, če bi bilo mogoče, vsa državna tekmovanja organizirali v Bolehnečicih. Priznanja in pokale so podelili: Jožef Školjč, Danilo Rihtarič, direktor KZ Gornja Radgona, Tone Hrovat, direktor Centra biotehnike in turizma GRM Novo mesto, Janez Pirc, direktor Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije in Igor Hrovatič, vodja sodnikov.

Državno tekmovanje oračev Slovenije

Državno tekmovanje v oranju si je ogledala množica obiskovalcev iz celotne Slovenije


Rezultati tekmovanja oračev:

Plugi krajniki:

  1. Anton Filak, Bela Krajina
  2. Primož Sukič, Prekmurje
  3. Tomaž Divjak, Podravje

Obračalni plugi:

  1. Igor Pate, Dolenjska
  2. Štefan Bakan, Prekmurje
  3. Tilen Vogrinčič, Prekmurje

Ekipno

  1. Prekmurje (Jože Zver, Štefan Bakan)
  2. Prekmurje (Primož Sukič, Tilen Vogrinčič)
  3. Domačini (Romana Kumin, Aljaž Stajnko)

Rezultati tekmovanja učencev biotehničnih šol Slovenije:

Plugi krajniki:

  1. Benjamin Kavšek, GRM Novo mesto - center biotehnike in turizma
  2. Erik Sekereš, BŠ Rakičan
  3. Grega Avsenek, BC Naklo

Obračalni plugi:

  1. Jan Kozjek, GRM Novo mesto - center biotehnike in turizma
  2. Aljaž Stajnko, BŠ Rakičan
  3. Jan Sajovic, BC Naklo

Ekipno:

  1. GRM Novo mesto (Benjamin Kavšek, Jan Kozjek)
  2. BŠ Rakičan (Erik Sekereš, Aljaž Stanjko)
  3. BC Naklo (Grega Avsenek, Jan Sajovic)

Tekmovanje starodobnikov v oranju:

  1. mesto: Jože Sambt
  2. mesto: Janko Karba
  3. mesto: Gorazd Mikložič

Tekmovanje žensk v spretnostni vožnji s prikolico:

Kategorija nad 50 let:

  1. mesto: Jožica Lokošek
  2. mesto si deljo:
    - Danica Kosmač
    - Mari Jakše
    - Marija Rožman
  3. mesto si delita:
    - Jelka Krivec
    - Šemrl Urška

Kategorija do 50 let:

  1. mesto: Brigita Petek
  2. mesto: Simona Zadnikar
  3. mesto si delita:
    - Jožica Bobnar
    - Dragica Himelrajh

Dijakinje:

  1. mesto: Anja Smerke

Tekmovanje v spretnostni vožnji z dvoosno prikolico:

  1. mesto: Aljaž Čuš
  2. mesto: Zvonko Kolarič
  3. mesto: Luka Lorbek