RK Pomurje - RK Radeče - MIK Celje 26:29

Prlekija-on.net, torek, 13. december 2011 ob 08:35
RK Pomurje

RK Pomurje

V zadnji domači tekmi v prvem delu prvenstva je drugouvrščena ekipa Radeče - MIK Celje bila premočan nasprotnik za ekipo Pomurja in je v Murski Soboti zmagala z razultatom 26:29.

Tekma je bila zelo podobna tekmi iz prejšnjega tedna. V izenačenem prvem polčasu (rezultat je bil kar 7x izenečen), ko si nobena ekipa ni mogla priigrati več kot 2 gola prednosti je domačo ekipo reševal vratar Horvat, ki je v prvem delu zbral 7 obramb (na koncu 9). Polčas se je končal z minimalnim vodstvom gostov (14:15).

V drugem delu so domači igralci nekoliko popustili, kar se je poznalo pri rezultatu, saj je bil rezultat zadnjič izenačen pri 16, nakar so gostujoči igralci naredili delni izid 4:0. Pomurje se je približalo na 20:21, nakar so gosti do konca tekme držali minimalno prednost 2, 3 gole. Po rezultatu 24:29 so domači dosegli še 2 gola, za kaj več pa jim je še enkrat več zmanjkalo časa.

RK Pomurje: Cvetko, Horvat, Kreft 9, Smodiš, Čerpnjak, Merica 1, Jankovič 7, Mesarec 6, Titan, Štumpf, Jerič, Kozelj 1 in Ščavničar 2.

V zadnjem krogu prvega dela se obeta derbi začelja in sicer med ekipama Pomurja in Cola. Tekma bo v soboto 17.12.2011 ob 18.00 v Ajdovščini.

Mladinci so v petek odigrali predzadnji krog v Gorišnici proti ekipi Moškanjci-Gorišnica in izgubili z rezultatom 19:30.