Dve desetletji Škofije Murska Sobota
Visoki jubilej so zaznamovali s slovesno sveto mašo, ki jo je ob navzočnosti številnih škofov in duhovnikov daroval apostolski nuncij Luigi Bianco.

V četrtek, 25. junija, so v Murski Soboti proslavili 20-letnico ustanovitve in razglasitve Škofije Murska Sobota. Številne slovesnosti so se odvijale že dopoldne, osrednji dogodek pa je bila sveta maša, ki jo je daroval nuncij v Republiki Sloveniji Luigi Bianco. Ob njem so somaševali sedanji soboški škof Janez Kozinc, nekdanja soboška škofa Peter Štumpf in Marjan Turnšek, mariborski nadškof Alojz Cvikl ter duhovniki iz 36 župnij in duhovniki rojaki.
Nagovor je imel sedanji škof Kozinc, ki se je zahvalil svojima predhodnikoma, ki sta orala ledino od ustanovitve naprej. Evangelij je bral msgr. Franc Režonja, župnik na Razkrižju, ljutomerski dekan in vikar za narodnosti, pozdrav in uvod v mašo pa je imel generalni vikar škofije Lojze Kozar.
Po maši so pripravili pogostitev za vse udeležence, organiziran pa je bil tudi bogat srečelov. Precej zanimivo je bilo opazovati žene iz Karitasa župnije Beltinci, ki so pripravljale langaš. Obletnica je bila povezana tudi z romarskim shodom za beatifikacijo Božjega služabnika Daniela Halasa, saj so se verniki ob koncu zbrali v stolnici pri molitvi za Halasovo beatifikacijo.
Foto: Anton Horvat


