Med 6. in 23. oktobrom 2014, so podravske osnovne šole sodelovale v veliki vseslovenski osveščevalno-zbiralni akciji »Ni debate - v Gorenje Surovino dajte stare aparate«. V akciji je sodelovala tudi matična OŠ Ivana Cankarja Ljutomer, pod vodstvom ravnateljice, Darje Kosič Auer. Pridno pa sta jim pomagali tudi podružnična šola Cven in OŠ Cvetka Golarja.
Masažni salon Sanita, ki se nahaja za BB Barom (nekdanji Coctail bar) v Križevcih pri Ljutomeru, vas vabi k nagradni igri, kjer boste z malo sreče odšli na brezplačno masažo.
V sredo, 10. decembra, so si otroci iz vrtcev in osnovnih šol Občine Ljutomer, v Kulturnem domu Ljutomer, ogledali predstavo iz lutkovnega abonmaja, z naslovom Praznična Vililandija, ki jo je kot letošnjo novost, pripravilo gledališče KU-KUC.
Domska gospodinja Mojca Kumlanc iz DOSOR-ja, Doma starejših občanov Radenci, je prepričana, da: »Kdor poje, slabo ne misli !«. In v resnici je tako, kajti kot ena izmed prijateljskih skupin stanovalk in stanovalcev DOSOR-ja v Radencih deluje »Večerna zarja«. Posebnost te skupine je v tem, da gre pravzaprav istočasno za mešani pevski zbor. Zanj so slišali tudi v drugih domovih starejših in ga redno vabijo na nastope.
Samo pravi ljubitelji živali, ki so z njimi vedno v stiku, se lahko prepričajo kaj pomeni imeti dejanskega prijatelja. To prijateljstvo ni le do ljudi, običajno svojih lastnikov in skrbnikov, temveč tudi do ostalih živih bitij. Takšni pravi prijatelji so lahko samo mnoge živali. To še posebej občutijo lastniki, oziroma skrbniki živali, med katerimi se skozi življenje splete posebna vez, ki ji pravimo brezpogojna ljubezen. In nekaj takega se je pripetilo tudi mladi družini Sluga, ki ž ...
Na Ekonomski šoli v Murski Soboti je v soboto, 6. decembra, potekalo 16. srednješolsko državno prvenstvo za posameznike. Med dijakinjami je zmagala Barbara Skuhala (Ekonomska šola Murska Sobota) iz Ljutomera, pred Laro Janželj in svetovno prvakinjo do 16 let Lauro Unuk, ki jo je Barbara tudi premagala. Uspeh Barbare je še toliko večji, saj je bila šesta nosilka.
V Ljutomer, 20. decembra, prihaja Jelena Rozga s svojo skupino. Koncert bo v dvorani ŠIC Ljutomer, od 20. ure naprej. Jelena na koncertih občinstvo zmeraj znova ogreje s hiti Nirvana, Dalmatinka, Bižuterija, s katero je osvojila zlato ploščo, Razmažena, Daj šta daš,... ne manjkajo pa niti pesmi, ki jih je pela s skupino Magazin.
V sredo, 10. decembra, se je v Borecih zgodila prometna nesreča, ko se voznik tovornega vozila ni ustavil pred nezavarovanim prehodom ceste čez železniško progo in zapeljal čez tire v času ko je pripeljala lokomotiva z dvema vagonoma.
V Domu starejših občanov v Gornji Radgoni je na ogled prava nostalgična razstava razglednic krajev s področja nekdanje SFRJ. Gre za razglednice, ki jih je Radmila Radojević iz Radencev razvrstila v šest skupin, kot so to bile nekdaj republike v Socialistični federativni republiki Jugoslaviji, sedaj pa so to samostojne države: Slovenija, Hrvaška, Bosna in Hercegovina, Srbija, Črna gora in Makedonija.
Prleški študentski klub je že 21. zapovrstjo organiziral Zobl žur v Mariboru. Odvijal se je v torek, 9. decembra, na Štuku, kjer smo Prleki znova pokazali kakšna je ta prava prleška žurka.