sobota, 27. junij 2026
Sledite nam:

Prlekija-on.net je največji in najbolje obiskan spletni medij v širši Prlekiji, ustanovljen leta 2005. Mesečno nas obišče okoli 450 tisoč obiskovalcev.

Sledite nam

Nastavitev teme

Gasilci nudili prvo pomoč neodzivni osebi

Intervencijo so izvajali do prihoda reševalne ekipe NMP Ormož, ki je prevzela nadaljnje ukrepanje.

Posredovali so gasilci
Posredovali so gasilci

V soboto popoldne so gasilci v naselju Jastrebci nudili prvo pomoč neodzivni osebi.

Ob 18.08 so bili gasilci Prostovoljnega gasilskega društva (PGD) Miklavž pri Ormožu in PGD Središče ob Dravi napoteni na pomoč v naselje Jastrebci v občini Ormož. Tam so takoj začeli z oživljanjem oziroma nudili prvo pomoč neodzivni osebi. Intervencijo so izvajali do prihoda reševalne ekipe NMP Ormož, ki je prevzela nadaljnje ukrepanje.

Takšne intervencije, pri katerih gasilci kot prvi posredujejo do prihoda reševalcev, so v ruralnih okoljih pogoste in kažejo na dobro usposobljenost prostovoljnih gasilskih društev v regiji.

O stanju osebe zaenkrat ni dodatnih informacij.