Gasilci nudili prvo pomoč neodzivni osebi
Intervencijo so izvajali do prihoda reševalne ekipe NMP Ormož, ki je prevzela nadaljnje ukrepanje.

V soboto popoldne so gasilci v naselju Jastrebci nudili prvo pomoč neodzivni osebi.
Ob 18.08 so bili gasilci Prostovoljnega gasilskega društva (PGD) Miklavž pri Ormožu in PGD Središče ob Dravi napoteni na pomoč v naselje Jastrebci v občini Ormož. Tam so takoj začeli z oživljanjem oziroma nudili prvo pomoč neodzivni osebi. Intervencijo so izvajali do prihoda reševalne ekipe NMP Ormož, ki je prevzela nadaljnje ukrepanje.
Takšne intervencije, pri katerih gasilci kot prvi posredujejo do prihoda reševalcev, so v ruralnih okoljih pogoste in kažejo na dobro usposobljenost prostovoljnih gasilskih društev v regiji.
O stanju osebe zaenkrat ni dodatnih informacij.


