V 80. letu starosti je za posledicami kostnega raka umrl legendarni slovenski narodnozabavni glasbenik Lojze Slak. Njegova uspešna glasbena pot se je začela leta 1957, ko je prvič nastopil kot samostojni harmonikar na javni radijski oddaji "Pokaži, kaj znaš!" ter očaral tako strokovno javnost kot radijsko občinstvo.
Ker se je rok za predlog novega mandatarja iztekel, se je predsednik republike Slovenije Danilo Türk odločil za razpis predčasnih volitev, ki bodo 4. decembra. Državni zbor bo razpuščen 21. oktobra.
1. septembra se pričenja novo šolsko leto. Na cestah bomo pogosteje kot med počitnicami srečevali otroke, med njimi se jih bo mnogo podalo v šolo prvič. Pomembna je skrb za tiste, ki prvič stopajo na šolske poti in ne poznajo nevarnosti, ki prežijo na njih v vsakdanjem prometu.
V Cerkljah pri Krki se je zbralo 1.137 harmonikarjev in so se tako vpisali v Guinnessovo knjigo rekordov, kot največ harmonikarjev na enem mestu.
Pri založbi Gong Records je sredi avgusta izšel dolgo pričakovani album najbolj priljubljenega slovenskega kantavtorja Adija Smolarja, ki je že v prvem tednu na prodajnih policah dosegel lep prodajni uspeh. Naslov albuma je Se počasi daleč pride.
JAPTI, javna agencija za podjetništvo in tuje investicije, s finančno podporo Ministrstva za gospodarstvo organizira 6. Slovenski forum inovacij, kjer se na enem mestu zberejo podjetja, mladi, inovatorji, raziskovalne in druge podporne institucije.
Računsko sodišče je danes ministrstvu za notranje zadeve podalo negativno mnenje o reviziji najema NPU-ja poroča RTV Slovenija.
Pred kratkim je v Ljutomeru bil na obisku direktor ruskega centra znanosti in kulture v Ljubljani, g. Rifat Pateev.
Pevka Tanja Žagar je predstavila že 14. videospot, tokrat za pesem »Lepo je v dvoje«, ki jo najdemo na njenem zadnjem albumu »Hvala, ker si ob meni ti«.
Pri založbi Sanje je v teh dneh izšla knjiga Zgodbe izbrisanih prebivalcev. Knjigo, ki je sestavljena iz 27 zgodb izbrisanih posameznikov in posameznic, sta uredili Uršula Lipovec Čebron in Jelka Zorn. Svoje zgodbe so izbrisani napisali skupaj s študentkami in študenti Fakultete za socialno delo in Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete v Ljubljani.