Paradiž v Slovenskih goricah

Vsi, ki imamo v teh pomladnih in pozneje poletnih ter jesenskih dnevih, privilegij "potepanja" po čudovitem slovenskem podeželju, praktično vsakodnevno naletimo na kakšen prizor pred katerim običajno zastane dih. Poleg lepih, velikih ali nenavadnih kmetijskih pridelkov oz. čudežev narave, lahko predvsem občudujemo kako tudi na podeželju čedalje bolj skrbijo za estetski izgled domačij. Le redke so namreč zasebne hiše, domačije, kmečka gospodinjstva in gospodarski objekti, poslovni ...

sreda, 14. junij 2017 ob 19:029

NIJZ dopolnil priporočila za prebivalce po požaru

Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ), je dopolnil priporočila za prebivalce po četrtkovem požaru v Ljutomeru. Spodaj objavljamo vsa dopolnila in opozorila. Znani pa so tudi rezultati analiz po požaru.

torek, 13. junij 2017 ob 07:4916

Na trgu merilna postaja za presojo stanja zraka

Po četrtkovem požaru na objektu podjetja Eko Plastkom v Ljutomeru so se aktivirale tudi službe Ministrstva za okolje in prostor – Direkcija RS za vode in Agencija RS za okolje. Ministrica za okolje in prostor Irena Majcen je v stalni komunikaciji s predsednikom Vlade RS dr. Mirom Cerarjem, poveljnikom Civilne zaščite Srečkom Šestanom in županjo Občine Ljutomer mag. Olgo Karba. Ministrica je tudi obiskala območje in si ogledala delovanje služb na terenu.

sobota, 10. junij 2017 ob 11:02

Kot kažejo prve analize, Globetka ni bila onesnažena

Po četrtkovem požaru v skladišču podjetja Eko Plastkom, kjer so zagorele odpadne sveče, plastika in parafin, je bila bojazen, da bi prišlo tudi do onesnaženja Ščavnice oz. Globetke, ki teče deset metrov od hale, kjer je zagorelo.

petek, 9. junij 2017 ob 21:59

Po močnem deževju poplavljene številne kleti, padala tudi toča

V petek zvečer se je nad severovzhodno Slovenijo razbesnelo neurje, ki je v naši okolici najbolj prizadelo območje Gančan v Prekmurju, kjer je padala tudi toča. Uprava RS za zaščito in reševanje poroča o številnih poplavljenih kleteh, cestah in podrtih drevesih.

sobota, 3. junij 2017 ob 13:18

Smiljana »nadomestna« mama srnjima mladičema

Glede na to, da so pomladni meseci, še zlasti druga polovica maja in celi junij, čas kotitve divjih živali, katere so zaradi številnih dejavnikov, še posebej zaradi ljudi samih, vedno bolj ogrožene, so upravičeni klici naravovarstvenikov in vseh ljubiteljev živali, da tudi ljudje naredimo kar največ lahko, da bi omenjene živali zaščitili. In med tistimi, ki še posebej skrbijo, da bi tako hišni ljubljenčki in domače živali, kot divje (prostoživeče) živali, varno živele ob in ...

sreda, 31. maj 2017 ob 09:35

Najboljše so doma pridelane trsne cepljenke

Že od začetka aprila, ponekod tudi prej, so po zimskem počitku, zaživela polja, vinogradi, sadovnjaki in vrtovi. Posebej veliko dela je v sadovnjakih in zlasti vinogradih, kjer pa pomlad ni samo čas za rez trte in druga pripravljalna dela za novi vinski letnik, temveč tudi za cepljenje vinske trte za naslednjo sezono. In prav to so minule dni počeli v družbi Radgonske gorice, kjer so, po besedah trsničarja Roberta Krefta, ki to delo v podjetju Radgonske gorice opravlja že 29 let, letos ...

četrtek, 25. maj 2017 ob 08:45

Močvirno področje Carska bara je raj za ptice

Ob polemikah o gradnji ali ne-gradnji hidroelektrarn na Muri je moč razmišljati tudi o morebitnem raju za živalski svet, če se ob tej panonski reki ohranijo mrtvice in močvirna področja. Pod vodstvom župana Janeza Rihtariča je 16. maja letos večina članov občinskega sveta Občine Radenci prvič obiskala prijateljsko občino Nova Crnja v Republiki Srbiji. Drugi dan obiska so si z velikim zanimanjem ogledali specialni naravni močvirni rezervat Carska bara.

četrtek, 25. maj 2017 ob 08:26

Učenci OŠ Križevci spet posadili drevo

Učenci OŠ Križevci v sodelovanju z Občino Križevci vsako leto posadijo drevo v matičnjaku. Dogodek se odvija v okviru aktivnosti ob »Dnevu Zemlje«, otroci pa so tudi letos pokazali kar nekaj znanja tako v poznavanju slovenskih avtohtonih vrst kakor tudi o sajenju ter negi dreves. Z vsakoletnim sajenjem bodo skozi desetletja današnji otroci lahko obiskali »svoje« drevo, ki bo označeno z napisom, katera generacija ga je zasadila.

ponedeljek, 15. maj 2017 ob 13:50

V okolici Radencev raziskovali biotsko raznolikost reke Mure

Reka Mura s prodišči, rečnimi rokavi, mrtvicami, poplavnim gozdom in tradicionalno kmetijsko kulturno krajino spada med biotsko najbolj raznovrstna območja v Sloveniji. Zato so se člani Društva za opazovanje in proučevanje ptic Slovenije (DOPPS), Inštituta Lutra, Slovenskega odonatološkega društva in društva Mavrica odločili, da na naravoslovnem izletu ob Muri predstavijo del tega bogastva v okolici Radencev.

ponedeljek, 8. maj 2017 ob 09:566