V četrtek, 20. maja, so v Parku generala Rudolfa Maistra v Ljutomeru namestili slabo tono težak kip generala Rudolfa Maistra. Kip so naredili na Madžarskem, denar za kip, ki je stal z davkom 50 tisoč evrov pa je občina lani prejela kot donacijo Zveze društev General Maister iz Ljubljane, občina sama pa je dodala slabih 15 tisoč evrov za izdelavo in postavitev podstavka.
V ponedeljek, 10. maja, je Lokalna turistična organizacija (LTO) Prlekija Ljutomer na tiskovni konferenci predstavila tri najboljše turistične spominke, ki so jih izbrali na natečaju Prleški turistični spominek 2009, dodelan katalog turistične ponudbe Park Jeruzalem Slovenija, ki je sedaj na voljo v osmih jezik ter rezultate poslovanja turistične organizacije.
V soboto 8. maja ob 9. uri, ste vsi, ki vam ni vseeno, kaj se godi z našo kulturno dediščino, vabljeni na Glavni trg v Ljutomer, kjer bomo vsaj za nekaj ur zaščitili Marijino znamenje, ki se pred našimi očmi in v posmeh vsem odgovornim, uničuje. Ker Občina Ljutomer ne ukrepa, bomo mi!
Vse, ki so bili v Sloveniji v vseh teh letih kot novorojenčki v inkubatorju v bolnišnico prepeljani s policijskim helikopterjem, vabimo na družabno srečanje, ki bo v soboto, 8. maja 2010, ob 11. uri v hangarju Letalske policijske enote.
1. april Ko so v Ljutomeru leta 2008 obnovili Glavni trg, so restavrirali tudi Marijino znamenje iz leta 1729, ki stoji na trgu. Pred obnovo je znamenje stalo v zavetju dreves in sredi zelenice, po obnovi pa je okolica povsem gola in je s tem znamenje veliko bolj izpostavljeno vremenskim vplivom in drugim dejavnikom. Znamenje je tudi že poškodovano od rolkarjev, ki so po obnovi stalnica na trgu.
V sredo, 3. marca je prišel na obisk prof. Rusty, trener ameriške rokoborske ekipe. Ekipa sodeluje na mednarodnem turnirju v Murski Soboti, pred tem pa so bili udeleženci turniraja v Beogradu. Tam so se srečali z našimi ljutomerskimi rokoborci in trener Miloš Horvat je navezal stike z njimi, tako so prišli v našo deželo, kjer bodo spoznali nekaj novega.
V nedeljo 28. februarja so na TV Slovenija predvajali kratko oddajo Na naši zemlji, kjer je novinarka Marjana Grčman obiskala in predstavila vasico Cuber ter njene vaščane. Oglejte si video.
V zaprašenih omarah smo našli izvod 2. številke Neodvisnega časopisa Prlekije "Klopotec", ki je izšel v petek 6. marca leta 1992, cena pa je bila 50 takratnih tolarjev. V časopisu lahko najdete veliko zanimivih zgodb in člankov o lokalnem dogajanju, intervjujev, kulinarični in vinski kotiček, prleški slovar ter še veliko ostalih koristnih informacij, ki so bile takrat aktualne. Časopis lahko prelistate tudi vi, v virtualni obliki.
Miklošičevo nagrado, najvišje odlikovanje za delo na kulturnem področju v občini Ljutomer, je letos prejel Alojz Grnjak iz vasice Slamnjak na območju Ljutomersko-Ormoških goric. V jeseni svojega življenja, Grnjak je namreč lani dopolnil 80 let, je tako k številnim priznanjem dodal Miklošičevo nagrado, kot zahvalo ljutomerske občine za uspešno in odmevno delovanje na področju ljubiteljske glasbene umetnosti.
Nedelja 21. februar je dan, ko smo posneli oddajo o ljudeh, ki živiju v Cubru, kraj ki se razteza na treh vrhovih in ga ločujeta dve dolini. Oblika vasi Cuber pa je podobna morskekmu konjičku. Zgodbe katere so prikazale življene tam od druge svetovne vojne naprej. Tukaj so živeli ljudje, ki so se preživljali s trdim delom, večina je bila viničarskih družin ali kulakov, kot so jih imenovali. Bili sta tudi dve kmetiji to je Bogšova in Novakova.