V začetku marca, ko so nas ogrele spomladanske temperature, posijalo pa je tudi toplo sonce, so se gozdna tla ponekod obarvala belo. Seveda ne zaradi snega, pač pa zaradi cvetenja zvončkov. Zvončki sicer cvetijo od februarja do aprila in so eni izmed najbolj znanih znanilcev pomladi.
20. marca bo del Evrope lahko opazoval popoln Sončev mrk, v naših krajih pa bo viden kot delni. Kot popolni bo viden na območju vzhodno od kanadske obale, med Islandijo in Škotsko, nad Ferskimi otoki in Svalbardom ter na severnem polu.
V Borecih je te dni še posebej živahno, saj so se začele selitve dvoživk. Nekaj prostovoljcev je včeraj napelo folije, potem ko smo par večerov zapored že prenašali prve rosnice in navadne pupke.
Na Agenciji RS za okolje (Arso) so v sredo napovedovali, da lahko od četrtka zjutraj do sobote zjutraj v vzhodni polovici Slovenije zapade od 40 do 60, lokalno pa tudi do okoli 80 centimetrov snega. Arso je za četrtek izdal oranžni alarm, za petek pa celo rdeči alarm za večino države.
Društvo za varstvo narave Tabrih Razkrižje, Društvo zveze društev Moja Mura, Društvo za opazovanje ptic Slovenije in mednarodni odbor Naša Mura - Unsere Mur, je ob svetovnem dnevu mokrišč pripravilo pohod ob Muri z naslovom WWD 2015. Pohoda po murskih mokricah - mokriščih se je udeležilo veliko število pohodnikov iz Slovenije, Avstrije in Madžarske.
Od četrtka zjutraj do sobote zjutraj lahko v vzhodni polovici Slovenije zapade od 40 do 60, lokalno pa tudi do okoli 80 centimetrov snega. Močan veter bo prenašal suh novozapadli sneg in gradil zamete v velikem delu države opozarjajo na Agenciji RS za okolje (Arso).
Konec prejšnjega tedna je naše kraje zajelo sneženje. Snega sicer ni dosti, a dovolj, da je pobelilo pokrajino, v nov teden pa smo se prebudili ob lepem sončnem vremenu, kar je pokrajino naredilo še lepšo.
V Društvu za zaščito živali Pomurja vsako leto organizirajo akcijo sterilizacij/kastracij psov in mačk na vseh veterinarskih postajah v Pomurju. Tokratna akcija se prične s 1. februarjem in traja do konca marca 2015.
Mineva leto dni, ko je Slovenijo konec lanskega januarja prizadel katastrofalen žled. 30. januarja je sneg prešel v leden dež, kar je imelo za posledico, da se je vse obdalo v leden oklep. Največ škode je bilo v gozdovih, kjer je drevje pod težo ledu popustilo ter povesilo svoje veje, mnoge veje in tudi celotna drevesa so popustila pod težo ledu. Ob tem je nastalo za 429 milijonov evrov škode, skoraj polovica škode je nastala v gozdovih in na gozdnih cestah.
Ne zgodi se vsak dan, da bi ribiči v zimskem času lovili ribe, kot se je to zgodilo ob letošnji mili zimi brez snega v reki Ščavnici pri Gajševcih. Tako se je v soboto, 17. januarja, druščina ribičev Ribiške družine Ljutomer, že v jutranjih urah podala na ribolov.