V četrtek, 20. novembra, bo minilo natanko 201. leto od rojstva največjega slovenskega jezikoslovca Franca Miklošiča (roj. 1813 v Radomerščaku, umrl 7. marec 1891 na Dunaju). Lansko leto, ob jubileju, je občina Ljutomer razglasila za Miklošičevo leto, s številnimi prireditvami in dogodki pa je spomin nanj obeležila tudi ljutomerska gimnazija, ki nosi ime tega pomembnega Slovenca.
Pred 35 leti je bila v obmejni občini Razkrižje ustanovljena folklorna skupina, katere ustanovitelj je bil Josip Mikec, v veliko pomoč pa sta mu bili še Nevenka Budna, ki je raziskovala dejavnost folklornih noš na Razkrižju in njeni okolici in Danica Frančič, ki je skrbela za vodenje folklorne skupine, ki danes deluje pod okriljem Kulturno umetniškega društva Razkrižje.
V Kovačičevi dvorani Salezijanskega zavoda Marianum v Veržeju je bilo v petek, 14. novembra zvečer, še posebno doživetje za vse, ki so se udeležili predstavitve misijonskega prostovoljstva v južnoameriškem Ekvadorju. Tja so se letos poleti na enomesečno misijonsko prostovoljno delo odpravili študentje Maja Žibert, Eva Križnik in Pavel Koroš in salezijanec iz Salezijanskega Zavoda Marianum iz Veržeja, Marko Suhoveršnik, kot vodja odprave.
V mesecu novembru v razstaviščnih prostorih DOSOR-ja, Doma starejših občanov Radenci, razstavlja svoja dela hrvaški umetnik Predrag Szilvassy. To je že njegova štirinajsta samostojna razstava od leta 2001. Doslej je že sedemkrat samostojno razstavljal v Ljubljani, dvakrat v rodnem Karlovcu na Hrvaškem ter po enkrat v Slovenj Gradcu, Idriji, Kopru in Pescari v Italiji. Ima pa seboj že tudi 50 skupinskih razstav doma in v tujini. Letos maja je sodeloval na mednarodni likovni koloniji ...
Na gimnaziji Franca Miklošiča Ljutomer vsak mesec dijaki s pomočjo mentorja pripravijo oddajo Aktualno na GFML. V novembrski oddaji si lahko ogledate o vsebinah obramba, performance, Madrid, München, narodna izmenjava, Vzgojiteljada, kasaške dirke... vse to in še veliko več v videu.
V DOSOR-ju, Domu starejših občanov Radenci, so 13. novembra dopoldne, izvedli zaključno konferenco pilotnega projekta o preventivi pred padci pri starejših, ki se je izvajal od maja 2013 do novembra 2014.
V obmejni župniji Razkrižje od leta 2000 deluje Župnijska Karitas. Tako je njeno poslanstvo in delo zaznati že dolgih 14 let, kajti pomagajo vsem, ki so pomoči potrebni. V župnijski Karitas je aktivnih in dejavnih 22 članov in članic, vodita pa jih predsednik in hkrati domači razkriški župnik msgr. Franc Režonja in voditeljica Terezija Nemec. Njihovo delo je torej vpeto v sodelovanje z župnijo, saj so prisotni na vseh dogodkih in praznovanjih, ki jih pripravlja župnija.
Že trinajst let lahko prebiramo knjige upokojenega specialista internista, dr. Lojzeta Števaneca iz Tropovec, ki je dolga leta služboval kot zdravnik v Zdravilišču Radenci in kot vodja zdravniške službe v tem zdravilišču je leta 1982 gostil tudi svetovno znanega srčnega kirurga dr. Christiana Bernarda, ko je le-ta bil na enodnevnem obisku v »deželi treh src« na desnem bregu reke Mure.
Da je lahko jesen lepa s čudovitimi igrivim barvami narave in sonce še razdaja zadnjo toplino ljudem, se zaveda tudi Karel Korošec, ki je te dni vstopil v svojo jesen življenja, 70 let. Prav je, da se zapiše o znanem Radgončanu Karliju, ki je v svojem življenju v veliki meri posvetil čas petju in cerkveni glasbi.
V Cerkvi na Slovenskem zahvalno nedeljo vsako leto obhajamo na nedeljo po prazniku vseh svetih. Letos je bilo to v nedeljo, 9. novembra.